• سپیدهاما
  • آشنایی با بهترین زین های موتورسیکلت و انواع آن

آشنایی با بهترین زین های موتورسیکلت و انواع آن

25 مرداد, 1402

آشنایی با بهترین زین های موتورسیکلت و انواع آن، زین موتور سیکلت نشیمنگاه موتور سوار و قطعه ای تشکیل شده از روکش پلاستیکی ، چرمی، فلز و یا ابر ضخیم  است ، که جهت سوار شدن موتور سوار، نشستن و رانندگی کردن با موتور سیکلت  کاربرد دارد. معمولا زین های موتور سیکلت توانایی حمل وزن تا صد کیلوگرم (۱۰۰ kg) را دارند اما بعضی از شرکت ها که در طراحی و ساخت زین موتور سیکلت فعالیت می کنند با بکارگیری متریال یا مواد درجه یک در تولید این محصول، محصولی را تولید کرده اند که بدون تغییر شکل تحمل وزن زیادی را دارا می باشد.

بهترین زین های موتور سیکلت

بهترین زین موتور سیکلت دارای مشخصه‌هایی می باشد ، که در زیر به طور مختصر انواع را بیان خواهیم کرد:

بهترین زین های موتور سیکلت دارای روکشی ضخیم هستند، که این روکش ها به راحتی پاره نمی شود، و پوست نمی اندازد. همچنین این روکش ها باید علاوه بر ضخیم بودن باید نرم باشد، تا موتور سوار را در رانندگی های طولانی مدت خسته نکند.

پنبه و ابر زین موتور سیکلت باید خاصیت ارتجاعی داشته باشد. و بعد از سوار و پیاده شدن موتور سوار به حالت اولیه برگردد.

طراحی زین موتور سیکلت

طراحی زین موتور سیکلت یکی از مسائل بسیار مهمی است، که نمی توان آن را نادیده گرفت ابتدا باید زین به خوبی بر روی موتور سوار شود، همچنین زین باید محکم بوده و دارای لقی و شلی نباشد.

اگر طراحی زین استاندارد نباشد می تواند سلامت موتور سوار را تحت تاثیر قرار دهد.

زین‌ها از ابزارهای اصلی یک موتورسیکلت هستند که بر روی موتورسیکلت گذاشته می‌شود تا نشستن راننده و مسافر بر روی موتورسیکلت را آسانتر و راحت‌تر کند. زین‌ها معمولاً از جنس چرم ساخته می‌شوند.

کمربند و تسمه‌ای که از دو سر زین به زیر سینه موتورسیکلت وصل است (تنگ) نامیده می شود.

در زمان های قدیم این واژه فقط برای حیوانات استفاده میشد.(خود واژه زین در پارسی میانه به معنای سلاح بطور کلی بوده است) .

انواع جنس زین موتورسیکلت

انواع جنس نشیمنگاه موتورسیکلت شامل  چرمی و پلاستیکی می‌باشد. باید به این نکته اشاره کنیم که فروشنده انواع جنس این نمونه را با توجه به شرایط مختلفی توزیع می‌کند، تا خریداران بتوانند با خیالی راحت آن را خریداری کنند. در ادامه انواع روکش زین موتور اسپورت را برای شما معرفی خواهیم کرد:

زین موتورسیکلت چرمی و پلاستیکی

زین موتورسیکلت چرمی از کیفیت و دوام نسبتاً بالایی برخوردار می باشد .  و با توجه به انعطاف پذیری که روکش چرم دارا می‌باشد، به همین دلیل دوام  و استحکام زیادی دارد و دیرتر می‌شود.

 اما زین از  نوع پلاستیکی است که قیمت کمتری نسبت به زین چرمی دارد.

همه ساله حجم انبوهی از انواع مختلف زین توسط تولیدکننده تولید شده و در بازار عرضه می‌گردد و افراد طبق سلیقه  و بودجه خود هرکدام از آنها را می‌خواهند خریداری می‌کنند.